Siyer Yarışması Yapıldı

Nizip ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen siyer yarışması sınavlarına ilçe genelinde yaklaşık 7 bin öğrenci katıldı.

Nizip
7278 Okunma
0
Siyer Yarışması Yapıldı
Nizip ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen siyer yarışması sınavlarına ilçe genelinde yaklaşık 7 bin öğrenci katıldı.

Konuyla ilgili konuşan sınav sorumlularından Mehmet çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda hazırlanan ve Nizip Eğitim Birsen İlçe Temsilciği, Nizip İmam Hatip Liselileri Derneği, Nizip İmam Hatip Ortaokulları Platformu, Nizip Müftülüğü ve Yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de içinde yer aldığı platformla ilçede bu yıl 10'uncusu düzenlenen siyer yarışması sınavının yapıldığını belirtti.

Bu aşamada Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere 10 bin kitabın ücretsiz olarak dağıtıldığını ifade eden Çelik sözlerine şöyle devam etti.

Bugün sınava giren öğrencilerimizin tamamı dağıtılan kitapları okuyarak sınavlara hazırlandılar. Bugün yaklaşık 15 okulda gerçekleşen sınava yaklaşık 7 bin öğrencimiz girdi bizim buradaki amacımız sınava giren öğrencilerimizin okumuş oldukları kitap ve girdikleri sınavda rehberimizin olan peygamber efendimizin hayatını öğretmektir'' şeklinde konuştu.


Kaynak: nrtmedya.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR