Kahta İlçesinde 'Cami ve Namazla Arınma' Konulu Konferans

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ’Cami ve Namazla Arınma’ konulu konferans düzenlendi.

Nizip
548 Okunma
0
Kahta İlçesinde 'Cami ve Namazla Arınma' Konulu Konferans

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle 'Cami ve Namazla Arınma' konulu konferans düzenlendi.

Kahta İlçe Müftülüğü tarafından, Kahta Belediye Konferans Salonu'nda düzenlen konferansa, Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci ile Kahta İlçe Uzman Vaizi ve Müftü Vekili Yılmaz Arı konuşmacı olarak katıldı. Arı, konferansta yaptığı konuşmada, "Camilerin toplum hayatındaki önemini hatırlatmak, halkımızın camiler ile daha sık ve olumlu bir ilişki kurmalarına vesile olmak konusunda din görevlisi gönüllüsü arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Vazife şuuruyla, zaman mefhumu tanımadan görevlerini icra eden din görevlilerinin' haftasını kutluyor ve başarılar diliyorum" dedi. Şekerci ise, "Camiler ve toplum önderleri din görevlilerimiz övünç kaynağımızdır. Maneviyat yüküyle sınanan kardeşlerimize yol gösterici ve iman kurtarıcılığı gibi zor bir vazifeyle mesul olan inanç, ihlas, istikamet, istikrar ve istiğna sahibi olması gereken din görevlisi, din gönüllüsü arkadaşlarımıza çok iş düşmektedir" diye konuştu. - ADIYAMANKaynak: haberler.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR