Paralel yapının yeni oyunu deşifre oldu

Paralel yapının yeni bir oyunu daha deşifre oldu...

Güncel
884 Okunma
0
Paralel yapının yeni oyunu deşifre oldu
Paralel yapının yeni oyunu deşifre oldu
23.04.2015 03:20

Paralel yapının yeni bir oyunu daha deşifre oldu...

Paralel yapıyla ilgili soruşturmalarda 22 Temmuz'dan bu yana tutuklanan tüm şüpheliler için paralel avukatlar yetkisi olmayan 29. Asliye Ceza Mahkemesi'ne tahliye ve reddi hakim talebinde bulundu.

Eski Özel Yetkili Mahkeme 11. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi ve Ergenekon'da onlarca tutuklamada imzası bulunan hakim Metin Özçelik talebi kabul edip dilekçeleri işleme koydu, Özçelik tahliye taleplerini karara bağlamak için ilgili savcılardan dosyaları istedi.

SAVCILAR DOSYAYI GÖNDERMEDİ

Ancak savcılar yetkisi olmayan mahkemeye dosyaları göndermedi. HSYK'nın açık kararına rağmen hakîmin bu girişimde bulunması resmen kamikaze olarak nitelendirildi. Hakimin elinde dosya olmadığı halde aralarında Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün gibi pek çok suçtan tutuklu onlarca polis hakkında tahliye kararı verebileceği belirtiliyor.

Hukuksuz kararın bir geçerliliği olup olmayacağı ise merak ediliyor. 29. Asliye Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçede tutuklama kararı veren 10 Hakîmin reddi ve şüphelilerin tahliyesinin talep edildiği belirtiliyor.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR