Erol Olçak Dombra'nın hikayesini ilk kez anlattı

Arter Reklam Ajansı Başkanı Erol Olçak AK Parti’nin çok konuşulan şarkısı Dombra'nın hikayesini anlattı.

Güncel
875 Okunma
0
Erol Olçak Dombra'nın hikayesini ilk kez anlattı
Erol Olçak Dombra'nın hikayesini ilk kez anlattı
23.04.2015 05:33

Arter Reklam Ajansı Başkanı Erol Olçak AK Parti’nin çok konuşulan şarkısı Dombra'nın hikayesini anlattı.

Elif Çakır’ın sunduğu ÜLKE TV’de yayınlanan “Söz Bitmeden” programının konuğu olan Erol Olçak AK Parti’nin çok konuşulan şarkısı Dombra’nın hikâyesini ilk kez anlattı.

Erol Olçak, 2014 yerel seçimlerinde kullanılan ‘Dombra’ şarkısının nasıl hazırlandığını, Recep Tayyip Erdoğan’ın şarkıyı ilk dinlediğinde söylediklerini de anlattı. Erdoğan’ın ilk önce Dombra’nın kullanılmasına sıcak bakmadığını söyleyen Olçak yaşadıklarını şöyle anlattı: ‘‘Dombra şarkısı enteresan bir hikâye. Aslında yerel seçimlerde 17 – 25 Aralık olmadan önce bambaşka bir kampanya hazırlamıştık. Bu kampanyayı da Sayın Genel Başkanımız Erdoğan’a sunmuş idik. Bambaşka bir kampanyaydı. 17 – 25 Aralık olunca biz bütün hazırladığımız kampanyayı çöpe attık. Ve yepyeni bir kampanya dizayn ettik. O zamanki tehditler, siyasi konjonktür, direk Sayın Erdoğan’ı ve ailesini hedef alması, yasadışı ahlaksız komplodan sonra bambaşka bir kampanya yaptık. Kampanyamızın matematiği şöyleydi. Kahramanımız Erdoğan’dı. Sayın Erdoğan’ı mobilize edecek onu motive edecek bir kampanya zaten o kitleleri motive edecekti. Dombra’yı bir arkadaşımla birlikte hazırladık.

İLK KEZ O ZAMAN ÇALINACAKTI
Sayın Erdoğan Afrika’dan dönerken havaalanında çalmak istedik. Sayın Erdoğan’la daha önce bu şarkıyı paylaşmamıştım. Fakat teknik bir arıza çıktı ve o şarkıyı çalamadım.

ERDOĞAN'I ÇOK ZOR İKNA ETTİK
Uğur Işılak Bey’e rica ettik şarkı sözlerinde düzeltme yaptı ve okudu. Sonra 17 Aralık kampanyasını Sayın Erdoğan’a ve heyete sundum. Kampanyayı sunduktan sonra, ‘seçim kampanyasına ilişkin bir şarkımız var dinletebilir miyim?’ dedim ve dinlettim bu şarkıyı. Çok büyük bir etki oluşturdu. Sonra Sayın Erdoğan beni yanına çağırdı. Özel olarak kulağıma bu şarkının çok kişisel olduğunu isminin çok geçtiğini ve bu şarkıyı kullanmanın doğru olmayacağını söyledi. Hatta biraz itikadi problemlerden de bahsetti. Ve ‘bu şarkıyı kullanmak için acele etmeyelim ben iki gün düşünmeliyim’ dedi. Ben de ona şöyle dedim: ‘Sayın Başbakanım bu şarkının sizle bir ilgisi yok. Bu şarkı sizi sevenler, sevgilerini ve 17 – 25 Aralık’a ilişkin kendilerini ifade etmek istiyorlar. Bu onların ifadesi. Sizi nasıl seveceklerini ya da size muhabbetlerini ancak bu şarkıyla gösterebilirler. O sizin şahsınıza yazılmış bir şarkı değil, sizi sevenlerin size sevgilerini göstermeleri için yazılmış ya da söylenmiş sözlerdir’. İki buçuk gün sonra beni aradı, şarkıyı partideki heyetine dinletti. Onların görüşlerini aldı. Ve çok kolay kullanmadı, zor ikna ettik yani.’’

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR