Ülkü Ocaklarından Yılbaşı Kutlamalarına Karşı Broşürlü Protesto

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Birecik İlçe Başkanlığı üyeleri, broşür dağıtarak yılbaşı kutlamalarını protesto etti.

Birecik
638 Okunma
0
Ülkü Ocaklarından Yılbaşı Kutlamalarına Karşı Broşürlü Protesto

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Birecik İlçe Başkanlığı üyeleri, broşür dağıtarak yılbaşı kutlamalarını protesto etti.

İlçenin caddelerini gezen Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Salih Başkapan'ın da bulunduğu 10 kişi, üzerinde "Noel Baba'nın çocukları değil, Dede Korkut'un torunlarıyız", "Müslüman Noel kutlamaz" yazılı broşürler dağıttı.

Başkapan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yılbaşı kutlamanın İslam'da yeri olmadığını söyledi.

Vatandaşları bilinçlendirmek için broşür dağıttıklarını ifade eden Başkapan, "Bizler Türk İslam ülkücüleri olarak gerekli hassasiyetin gösterilmesi için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Umuyorum ki halkımız da bu konuda gerekeni yapacak ve bir Hristiyan bayramı olan Noel'i diğer günlerden bir farkı olmayacak şekilde geçireceklerdir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilan dağıtarak ve basın aracılığıyla özellikle gençlerimizi bu kötü alışkanlıktan uzak tutmaya çaba gösteriyoruz" diye konuştu.Kaynak: haberler.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR