Büyükşehir'den İlçelere Dev Arıtma Tesisleri

Modern kentleşmenin yapısal revizyonunu merkez ve kırsal ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hilvan ve Bozova’da yapımına başladığı Atık Su Arıtma Tesisleriyle çevreye duyarlılık projelerini adım adım gerçekleştiriyor.

Birecik
661 Okunma
0
Büyükşehir'den İlçelere Dev Arıtma Tesisleri

Modern kentleşmenin yapısal revizyonunu merkez ve kırsal ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hilvan ve Bozova'da yapımına başladığı Atık Su Arıtma Tesisleriyle çevreye duyarlılık projelerini adım adım gerçekleştiriyor.

Hilvan ve Bozova'da atık suyu tekrar doğaya kazandırmak amacıyla tesislerin yapımına başlayan Büyükşehir Belediyesi, çevreci projelerini hayata geçiriyor.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince çalışmaların sürdürüldüğü Atık Su Arıtma Tesislerinde 2 adet çöktürme havuzu, 3 adet havalandırma havuzu, 1 adet blower odası, 1 adet su deposu, elektronik ızgaralar ve temizleyicilerin olacağı Atık Su Arıtma Tesisleriyle 30 yıl boyunca çevre hassasiyeti sağlanacak.

Baraj çevresinde ikamet eden ilçe ve kırsal mahalle sakinleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin çevreye ve insan sağlığına yönelik başlatmış olduğu çevreye duyarlılık projelerinden dolayı teşekkür ederek, "Tesisin yapımında emeği geçen Başkan Nihat Çiftçi'ye ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yol, su ve diğer üst yapı hizmetlerinin yanı sıra çevreci yaklaşımlarıyla Büyükşehir belediyesinin modern kent yapısını kırsala da taşıdığı için Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisleri projeleri Akçakale, Siverek ve Ceylanpınar'da hayata geçirilmiş olup, Hilvan ve Bozova'da yapımı halen devam ederken, Viranşehir, Birecik, Halfeti ve Kent Merkezi'ne yapılacak tesislerin projeleri, yapıldı. - ŞANLIURFA



Kaynak: haberler.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR