Atık Su Tesisleri İçin Adım Atılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi atık suyu tekrar doğaya kazandırmak için Bozova ve Hilvan'daki projelerini hayata geçiriyor.

Birecik
640 Okunma
0
Atık Su Tesisleri İçin Adım Atılıyor

Şanlıurfa'nın Hilvan ve Bozova ilçelerinde atık suyu tekrar doğaya kazandırmak amacıyla tesislerin yapımına başlayan Büyükşehir Belediyesi, çevreci projelerini hayata geçiriyor.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince çalışmaların sürdürüldüğü atık su arıtma tesislerinde 2 adet çöktürme havuzu, 3 adet havalandırma havuzu, 1 adet blower odası, 1 adet su deposu, elektronik ızgaralar ve temizleyicilerin olacağı atık su arıtma tesisleriyle 30 yıl boyunca çevre hassasiyeti sağlanması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, baraj çevresinde ikamet eden ilçe ve kırsal mahalle sakinleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin çevreye ve insan sağlığına yönelik başlatmış olduğu çevreye duyarlılık projelerinden dolayı teşekkür ederek, "Tesisin yapımında emeği geçen Başkan Nihat Çiftçi'ye ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yol, su ve diğer üst yapı hizmetlerinin yanı sıra çevreci yaklaşımlarıyla Büyükşehir belediyesinin modern kent yapısını kırsala da taşıdığı için Allah razı olsun" dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisleri projeleri Akçakale, Siverek ve Ceylanpınar'da hayata geçirilmiş olup, Hilvan ve Bozova'da yapımı halen devam ederken; Viranşehir, Birecik, Halfeti ve Kent Merkezi'ne yapılacak tesisler ise projelendirildiği kaydedildi.
(Kaynak: Gazeteipekyol)Kaynak: haberler.com
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK YORUMLANANLAR